Vývoj našej digitálnej agentúry

Posledný pandemický rok nebol pre každého ľahký. Ani pre nás. Preto sme sa posledný rok rozhodli venovať našej digitálnej agentúre a prekopať ju od základov. V tomto článku by sme vás chceli previesť všetkými zmenami, ktoré sme posledný rok pripravovali a tiež sa pozrieme do úplných začiatkov našej agentúry.

Prišla správna doba na zmeny

S pribúdajúcimi zákazmi a lockdownom pochopiteľne klesol aj záujem o služby reklamných agentúr. Posledný rok, kedy sa svet zastavil sme preto využili inak, ako sme plánovali. Keďže sme mali na starosti menej zákazok ako obvykle, rozhodli sme sa prekopať niektoré veci v našej agentúre. Veci, ktoré sme dlho odkladali a zmeny nad ktorými sme dovtedy len potichu uvažovali zrazu dostali priestor pre realizáciu a my sme sa rozhodli to naplno využiť.

Rebranding našej agentúry

Ako prvé sme sa rozhodli prekopať vizuálnu identitu našej digitálnej agentúry. Nebudeme si klamať, naše logo potrebovalo zmenu. Preto sme sa rozhodli ho zjednodušiť a zminimalizovať. Predstavujeme vám nové logo našej digitálnej agentúry Selfmedia.

nove logo selfmedia

Jedná sa už o tretí redizajn nášho loga. Na úplnom začiatku, keď sme sa ešte volali Selfmade Graphics sa naše logo skladalo zo všetkých troch iniciál starého názvu a v tej dobe sme ešte používali nevkusnú farebnú škálu. Po zmene názvu sme redizajnovali logo opäť. Keďže sme sa po novom volali Selfmedia, staré iniciálové logo stratilo svoj význam a preto bol redizajn nevyhnutný. Poslednú zmenu loga sme spravili hlavne pretože sme potrebovali logo zjednodušiť, čo sa nám jednoduchým ale pekný redizajnom podarilo docieliť.

vyvoj loga selfmedia

Ďalší na rade bol web

Web sme od samotného počiatku našej agentúry redizajnovali viackrát ako logo. Aktuálne ste už na šiestej verzii našej webovej stránky. Každá zmena priniesla modernejší dizajn, jednoduchšie ovládanie, väčšiu prehľadnosť, lepší obsah a modernejšie technológie. Keďže sme sa rozhodli redizajnovať logo, rovno sme sa pustili aj do úpravy webu. Štruktúru nového webu sme sa snažili čo najviac zachovať podľa predošlej verzie. Zamerali sme sa hlavne na UX a obsah, pretože tieto dve vlastnosti potrebovali najviac prekopať. Na novom webe okrem iného môžete nájsť prehľadnejšie stránky našich služieb, vypracované prípadové štúdie našich projektov alebo napríklad aj Digitálny blog, na ktorom práve čítate tento článok.

Nekonečný instagram

Náš firemný instagram sme po novom spracovali tzv. infinity štýlom. Stačí si otvoriť náš profil na instagrame a interaktívne sa na ňom dozviete všetko podstatné bez toho, aby ste sa museli prehrabávať hromadou príspevkov. Minimalisticky, lebo sa nám to páči. Prehľadne, lebo to je podstatné.

nekonecny instagram

Digitálny blog

Rozhodli sme sa konečne písať o veciach, ktoré robíme a ktoré nás bavia. Tentokrát častejšie a zaujímavejšie. Preto sme vytvorili pre naše články virtuálne prostredie v podobe Digitálneho blogu, kde budeme pravidelne uverejňovať nové články z oblasti digitálu, v ktorom sa tak radi pohybujeme.

Služby najjednoduchšie, ako to len šlo

Uvedomujeme si, že doteraz sme služby, ktoré ponúkame prezentovali moc chaoticky. Doteraz sa naša ponuka služieb skladala hlavne z tvorby webových stránok a grafiky. Keďže obe tieto odvetvia sú veľmi rozmanité, upratali sme našu ponuku a rozhodli sme sa vám ju prehľadne odprezentovať v jednotlivých podstránkach.

V rámci tvorby web stránok vám poskytneme komplexnú realizáciu webstránky podľa vašich potrieb. Či už potrebujete firemnú webovú stránku, alebo digitálny obchod pre úspešný online predaj. Po dokončení webu sa postaráme o zakúpenie domény a hostingu, kde bude webstránka umiestnená a zabezpečíme ju kvalitným SSL certifikátom. Po spustení webu sa s vami radi pozrieme na možnosti jeho ďalšej optimalizácie pre vyhľadávače (SEO), aby mal web čo najväčšiu organickú návštevnosť a najlepšie pozície v Googli.

Keďže je grafika veľmi široký pojem, rozdelili sme ju do dvoch kategórií. Branding – v ktorom vám pomôžeme vybudovať celú vizuálnu identitu vašej firmy na profesionálnej úrovni a grafický dizajn – v ktorom pre vás prichystáme grafický návrh na všetko, čo pre vaše podnikanie potrebujete. Od tradičných vizitiek až po produktový dizajn pre vaše výrobky.

Do našej ponuky služieb sme pridali aj digitálny marketing. Radi vám pomôžeme spravovať vaše firemné sociálne siete a realizovať reklamné kampane. V prípade, že vaša firma doteraz nevyužívala žiadnu formu reklamy, vypracujeme vám marketingovú stratégiu pre úspešné plnenie vašich biznis cieľov. Taktiež vieme zabezpečiť písanie reklamných textov a copywriting pre obsahovú časť vášho webu a sociálnych sietí.

Vďaka našim partnerom v oblasti tlače, s ktorými dlhodobo utužujeme dobré vzťahy vám taktiež vieme ponúknuť širokú ponuku tlače od bežných propagačných materiálov až po luxusné reklamné predmety potláčané kvalitnou UV technológiou. Medzi našimi partnermi máme aj šikovných ľudí zaoberajúcich sa 3D tlačou a tak aj tlač netradičných predmetov pre nás nie je problém, ale výzva.

SELFMEDIA 2.0

Všetky tieto zmeny sme pripravovali posledný rok s jasným cieľom – posunúť našu agentúru na vyššiu úroveň, aby sme pre vás mohli produkovať ešte kvalitnejšie výsledky ako doteraz. My sme už pripravení, veríme že aj vy.

Tagy: selfmedia

Autor článku:

  • Michal Melár - digital marketing & web developer

    Od malička počítačový geek a nadšenec do digitálu. Cieľavedomý chalanisko a snílek. „Stále skúšam niečo nové. Webové stránky tvorím už od svojich trinástich rokov, kedy som sa k tomu dostal úplne náhodne, no už vtedy som vedel, že týmto smerom chcem ísť. Na tvorbe webov má baví hlavne rozmanitosť, že každý projekt je iný a individuálny.“